Розроблене обладнання, головною особливістю якого є дотримання однозначного геометричного взаємного розташування елементів обладнання: джерела випромінювання, зразка й детектора гама-випромінювання. Обладнання дозволяє визначати поглинаючу здатність зразків різної товщини при опроміненні стандартними джерелами γ-випромінювання 241Am, 137Cs, 60Co, 133Ba, 152Eu.
Розроблена методика проведення імітаційних випробувань металевих і композиційних матеріалів для визначення їх захисних властивостей під впливом β-випромінювання 90Sr+90Y джерела.
Такий підхід, крім виграшу в часі, дає значний економічний ефект не тільки стосовно випробувань матеріалів і елементів апаратури в космосі на борту космічного апарата, але й у порівнянні з випробуваннями, проведеними на прискорювачах.
Для прецизійного виміру профілю пучка електронів на виході прискорювачів розроблений і виготовлений багатоканальний детектор електронів і гама-випромінювання. Проведені дослідження міжстрипового опору й рівномірності електрофізичних і радіаційних характеристик детектора.
Досліджені об'ємні й поверхневі струми витоку, амплітудні розподіли сигналу при різних варіантах підключення до апаратури, що реєструє (одиночний стрип, група стрипів). [И.Н. Шляхов et al.]