Фізика радіаційних явищ і радіаційне матеріалознавство
Заснований у 1976 році відділ є науково-дослідницьким підрозділом, що забезпечує теоретичне і практичне дослідження взаємодії матеріалів з потоками нейтронів і заряджених часток, розробку принципів створення нових матеріалів для реакторобудування.
- Лабораторія електронно-мікроскопічних досліджень структури опромінених матеріалів;
- Лабораторія фізики взаємодії іонних пучків з матеріалами;
- Лабораторія розробки нових технологій і обробки металів тиском;
- Лабораторія реакторних досліджень нових матеріалів і дослідження корпусних матеріалів;
- Сектор радіаційних технологій;
- Сектор розробки і дослідження біметалів і багатошарових металевих компонентів.
Книги і публікації:
«Еволюція структурно-фазового стану і радіаційна стійкість конструкційних матеріалів»
автори:
В.М.Воєводін, І.М.Неклюдов.
В монографії узагальнені результати теоретичних і експериментальних досліджень еволюції структурного стану і композиційного складу основних конструкційних матеріалів ядерної енергетики під опроміненням. Розглянуто зв'язок цих процесів з радіаційною стійкістю опромінених матеріалів.
«Структура і радіаційна пошкоджуваність конструкційних матеріалів»
Розглянуто інженерні проблеми і вимоги, що пред’являються до конструкційних матеріалів діючих і перспективних ядерних і термоядерних енергетичних установок. Основна увага приділена питанням підвищення надійності і довговічності вузлів і деталей реакторів, активної зони: конструкції теплоенергетичного обладнання ядерних установок, що працює в найбільш складних умовах.
«Фізика радіаційних явищ і радіаційне матеріалознавство»
В монографії розглядається фізична природа первинних процесів радіаційної пошкоджуваності твердих тіл, механізми радіаційних явищ, інженерні проблеми і вимоги, що пред’являються до конструкційних матеріалів діючих і перспективних ядерних і термоядерних енергетичних установок.