ННЦ ХФТІ

Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій

 

 Харківський фізико-технічний інститут / ІФТТМіТ /

ВІДДІЛ ЧИСТИХ МЕТАЛІВ, МЕТАЛОФІЗИКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ

     НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЛАБОРАТОРІЯ МЕТАЛОЗНАВСТВА І ТЕХНОЛОГІЇ БЕРИЛІЄВИХ
ТА КОНСТРУКЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

  Контакты Обладнання Головна Публікації

 

ОСНОВНІ РОЗРОБКИ

 

       Методом багаторазової вакуумної дистиляції одержано берилій чистотою ~ 99,999%. З високочистого берилію, методом різноспрямованого гарячого деформування, отримані дрібнозернисті заготовки з розміром зерна менше 5 мкм. Вивчено механізми деформації литого і порошкового берилію при різних умовах випробувань.

 

   

       Розроблено технологію виробництва тонких берилієвих фольг і на Державному підприємстві «Науково-технологічний центр «Берилій» Національної академії наук України» освоєно серійне виробництво вакуумнощільної фольги товщиною до 8 мкм.

 

    

      Розроблено технологію одержання довгомірного дроту з високочистого берилію (ρ = 0,055 мкОм·см при 77 К), придатного для використання в гіперпровідних системах (j ~ 104 А/см2). Виготовлено дослідний кріотрансформатор з обмоткою з Ве дроту.

 

 

 

 

В області порошкової металургії берилію:

  

     Розроблено технологію, виготовлено обладнання та освоєно промислове виробництво порошків берилію і алюміній-берилієвих сплавів зі сферичною формою частинок методом розпилення розплаву.

- Розроблено технологію деформаційної обробки заготовок з розпилених порошків таких сплавів;
- Розроблена технологія гарячого ізостатичного пресування (ГІП) розпилених порошків Ве для отримання заготовок складної форми з ізотропними властивостями;<br> - Розроблена технологія (ГІП) отримання дзеркал на основі розпилених порошків Ве.

 

- Розроблена технологія виробництва пластин і прутків з металевого гафнію, які відповідають вимогам, що визначають можливість їх використання в конструкціях органів регулювання водо-водяних енергетичних і дослідницьких реакторів. Виготовлені дослідні партії таких виробів

- Розроблена технологія виготовлення і досліджені структура, властивості дроту з гафнію ГФЕ-1 діаметром 2,5 мм. Освоєно випуск дослідних партій електродів з гафнію для плазмового різання.

 

- Освоєно спосіб отримання об'ємних металевих стекол, одним з компонентів яких є берилій. Вивчені структура та властивості отриманих матеріалів. Виготовлені дослідні заготовки з таких матеріалів для використання їх як перших дзеркал для діагностики плазми. Проведені експерименти підтвердили їх працездатність.

 

Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства і технологій

ННЦ ХФТІ НАН України

 Адреса: ННЦ ХФТІ, Академічна 1, Харків 108, Україна